top of page
  • Obrázek autoraDominika Hoopinika

HOOP JAM / priestor pre teba


Hoop Jam je priestor pre teba. Pre nás všetkých, ktorých baví hulahoop. Je to tréningová hodina, na ktorej máš čas skúšať si to, čo práve potrebuješ. Či už si začiatočník a prekúsavaš sa prvými pohybmi, chceš si poriadne natrénovať novinky z kurzu alebo skúšať náročnejšie triky a hľadáš inšpiráciu. Na Hoop Jame sa učíme jedna od druhej. Tento spôsob učenia sa nazýva "trick sharing" a je o zdielaní naších vedomostí a zručností medzi sebou. Aj vysvetlovanie je pre nás obohacujúce, pretože keď sa snažíš podať informáciu ďalej, hľadáš lepšie slová, názornejší pohyb a sama lepšie pochopíš podstatu pohybu či triku.

Hodina je taktiež perfektná na objavovanie svojho flow. Flow je kontinuita pohybu či myšlienky. Improvizovaná kontinuita, ktorá vychádza z prítomného okamihu, nálady, vnútorného rozpoloženia aj vonkajších okoloností. Flow môže nadväzovať na hudbu, aj na tiché spojenie sa s prúdom energií. Zväčša do improvizovaného tanca zapájame veci, ktoré ovládame, pohyby, na ktoré sme zvyknuté. Určite je to dobrý základ, na ktorom sa dá stavať. Každý pohyb, ktorý sme sa raz v živote naučili, je dobrý základ. Či už to boli baletné hodiny v detstve, akýkolvek druh tanca, cvičenie, šport, vďaka, ktorému sa ti spevnilo a rozhýbalo telo. Za základ považujem aj prvé triky s hulahoopom, ktoré učím na kurze. Aj keď ich je zatiaľ len málinko, nevadí, pretože flow je hlavne o objavovaní. Keď sa naučíme oslobodiť sa od naučeného, uvoľníme sa a necháme sa viesť intuíciou, začneme objavovať nové možnosti pohybového vyjadrenia. Objavíme to, že s kruhom sa dá tancovať akokoľvek. A vtedy pochopíme, že teória okolo hulahoopovania existuje, ale je menej podstatná než prax, než vlastná skúsenosť.

Prvý Hoop Jam sa koná už zajtra - piatok 17.2.2017 o 19:00.

Prihlás sa tu - hulahoop.sk@gmail.com

Vstupné: 4 eurá alebo odškrtnutie políčka z permanentky - túto možnosť využi hlave, ak si vymyškala alebo vieš, že vymeškáš kurzovú hodinu.

Na Hoop Jam máme k dispozicií väčšiu tanečnú sálu č. 407 v budove DPOH. Vchod je nenápadný, zo zadnej strany divadla, z Gorkého ulice. Sála sa nachádza na 4. poschodí, na konci chodby.

Sála je priestranná, poskytuje možnosť veĺkorysých pohybov. Má zrkadlá po celej šírke, kvalitné ozvučenie a čistú hladkú podlahu.

Príď s predstihom! Budeš mať viac času na samotný tréning. Prezliekať sa a kecať môžeš kludne už od 18.45.

Ak chceš prísť, prosím informuj ma. Z organizačného hľadiska je pre mňa lepšie vedieť, koľko ľudí má v pláne prísť.

Prosím prihlás sa tu - hulahoop.sk@gmail.com

Hoop Jam sa bude konať príležitostne, približne raz do mesiaca. Časom dúfam, že aj častejšie :) Pridaj sa, trénuj a objavuj :)

Teším sa na Vás všetkých

Dominika Hoopinika

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page